Posledný zápas (súhrn)

2015/2016 - jeseň

13. kolo:

OFK 1950 Priechod - TJ Štiavnické Bane    3:1   (2:1)   (nedeľa 25. 10. 2015)
Góly: 5. Martin Drexler 0:1, 26. Miro Debnár 1:1, 45. Róbert Hejčík 2:1, 69. Henrich Kollár 3:1

Zostava (4-4-2):
David Vesel - Šinkovkin, Milan Slobodník, Molnár, Čabala (c) - Penov, Filip Vajda, Matúš Vajda, Kollár - Hejčík, Miro Debnár

Striedanie: 77. Andrej Chrobák - (Erik Šinkovkin)

Súhrn zápasu:

Aktuálny líder tabuľky prišiel do Priechodu ako technicky a herne skvelo vybavené mužstvo

a už v 5. minúte sa ujalo vedenia. Po veľmi peknej kombinačnej akcii zakončil technickou

strelou záložník Drexler a poslal Baníkov do vedenia. Tento moment akoby hostí až nadmieru

uspokojil, pretože po uplynutí prvej štvrťhodiny zápasu už na ihrisku dominovalo len jedno

mužstvo a to domáci Priechod. Ten využil hneď prvú šancu na vyrovnanie, keď v 26. minúte

využil veľké zaváhanie v obrane hostí Miro Debnár. Najskôr si posadil jedného zo stopérov,

potom brankára a zakončením pod brvno vyrovnal na 1:1. Do polčasu Bane hrozili už len

z brejkov, ktoré nemali výraznejšie parametre, zasahujúceho brankára Priechodu Davida

Vesela ohrozovali len sporadicky. Naopak Priechod mohol do desiatich minút zápas aj otočiť,

avšak znova dobre hrajúci Miro Debnár svoju šancu nepremenil a jeho zakončenie len tesne

minulo pravú žrď. Domáci sa napokon dočkali druhého gólu v nadstavení prvého polčasu.

Dobre zvládli udržať loptu v útočnej formácii, z následného tlaku dokázali vybojovať

nebezpečie pár centimetrov od brány hostí a po nevydarenej defenzívnej hre hostí už Róbert

Hejčík zblízka nemal problém prestreliť brankára hostí – 2:1. V druhom polčase sa hosťujúci

Baník ešte skúšal nadýchnuť k vyrovnaniu, no výborne takticky zvládnutá hra Priechodu im

nič vážnejšie nedovolila. Poslednú polhodinu už dominoval vyslovene Priechod a okrem gólu

po rohovom kope od hlavičkujúceho Henricha Kollára na 3:1 mohli domáci pridať ešte ďalšie

dva góly. I napriek tomu zápas Priechod doviedol k spokojnosti do víťazného konca a môže

sa tak sústrediť na piatkovú dohrávku v Šalkovej.