Obsah

Klzisko v Priechode II.

Typ: ostatné
Milí spoluobčania,
túto zimu vznikla v našej obci krásna iniciatíva skupiny oteckov a starých otcov – urobiť klzisko v areáli futbalového ihriska.

Skupinka nadšencov sa poctivo stará o údržbu ľadu, čo vôbec nie je jednoduché .... niekoľkokrát v týždni v noci ľad polievajú a upravujú vlastnoručne vyrobenou rolbou, čistia a odpratávajú sneh, aby sme mali čo najlepšie podmienky na korčuľovanie. Touto cestou sa im chcem veľmi pekne poďakovať a poukázať na to, že keď je ochota, chuť a nadšenie, dá sa zrealizovať všeličo.

Návštevnosť ľadovej plochy je často veľmi vysoká (na ľade bolo už aj 50 ľudí), okrem korčuľovania sa hráva aj hokej, ktorému prepadli všetky vekové skupiny (od 16 – 70 rokov) a ktorý sa teší veľkej obľube divákov. Zakorčuľovať si chodia deti aj dospelí, dokonca celé rodiny. Aj naši školáci na klzisku strávili niekoľko hodín telesnej výchovy. A v neposlednom rade – vďaka klzisku sa podarilo vytiahnuť mnohých malých i veľkých na vzduch do nášho zasneženého areálu, ktorý konečne našiel využitie aj v zime. Keďže naplno funguje aj osvetlenie, je možné korčuľovať sa aj večer v úžasnej nočnej atmosfére. Mnohí z vás to už vyskúšali a tých, ktorí to chcete zažiť tiež, srdečne pozývame. Je to pre nás všetkých .....

                                                                                                                           Barbora Homolová


Vytvorené: 7. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 7. 2. 2019 22:35
Autor: